خراسان/جوان ۲۲ ساله که نامزد ۱۷ ساله‌اش را هدف ۲۰ ضربه کارد قرار داده بود، با تلاش ۴۸ ساعته کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در پیشوای ورامین دستگیر شد و راز پنهان این جنایت را آشکار کرد.

ساعت ۲۰ پنج‎شنبه گذشته دختر نوجوانی که کاپشن آجری رنگ به تن داشت، مقابل چشمان وحشت زده رهگذران و عابران در خیابان شهید شفیعی  ۳۶٫۱هدف ضربات هولناک کارد قرار گرفت، پسر جوان چنان با چهره‌ای خشم آلود تیغه کارد را بر نقاط مختلف پیکر دختر نوجوان فرود می‌آورد که هیچ کس را جرئت نزدیک شدن به وی نبود. لحظاتی بعد جیغ‌های دلخراش دختر در حالی خاموش شد که پیکر غرق در خون وی کنار خیابان افتاد و خون زیادی درون جوی حاشیه خیابان سرازیر شد. ضارب خشمگین که با رفتار دهشتناک خود ولوله عجیبی توام با ترس و وحشت به راه انداخته بود، کارد خون آلود را کنار پیکر نیمه جان دختر انداخت و از مقابل چشمان حیرت زده رهگذران و کسبه محل گریخت.

طولی نکشید که نیروهای امدادی و پلیس از راه رسیدند اما دختر مذکور با ۲۰ ضربه کارد به قتل رسیده بود. بنابر گزارش روزنامه خراسان عقربه‌های ساعت نهم آذر به ۲۰ شب رسیده بودند که توقف خودروی حامل قاضی ویژه قتل عمد در محل وقوع جنایت به همهمه‌ها و حدس و گمان‌های تجمع کنندگان اطراف جسد پایان داد و نیروهای انتظامی تلاش کردند تا افراد زیادی را متفرق کنند که به اطراف جسد حلقه زده بودند و نگران و مضطرب درباره این جنایت آشکار سخن می‌گفتند. دقایقی بعد تحقیقات میدانی  قاضی دکتر صادق صفری در حالی آغاز شد که برخی از شاهدان عینی ضارب را جوانی حدود ۲۲ ساله معرفی کردند. کارد خون آلود برای انجام آزمایش‎های تخصصی تحویل عوامل بررسی صحنه جرم شد و بررسی‏های جنایی با اظهار نظر دکتر رضازاده (پزشک قانونی) مبنی بر این که حدود ۲ ساعت از وقوع جنایت می‌گذرد در حالی ادامه یافت که مشخص شد دختر ۱۷ ساله «زینب- الف» نام داشت و به خاطر اختلافات خانوادگی با نامزدش هدف ضربات کارد وی قرار گرفته است. در همین حال برادر مقتول به صحنه جنایت وارد شد و «احمد- ح» را قاتل خواهرش معرفی کرد. او به قاضی صفری گفت: خواهرم حدود ۸ ماه قبل به عقد احمد در آمد ولی نامزد خواهرم به وعده‌ها و قول و قرارهایش برای پرداخت ۳۰ میلیون تومان شیربها به خانواده عروس عمل نکرد. قرار بود او برای خواهرم طلا بخرد و مجلس جشن برگزار کند. با وجود این هیچ کدام از توافق‌های خانوادگی را جدی نگرفت و فقط امروز و فردا می‌کرد. به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان با لو رفتن هویت ضارب بی‌درنگ گروهی از کارآگاهان دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی با دستورات محرمانه و راهنمایی‌های تجربی قاضی ویژه قتل عمد مشهد راهی محل سکونت پدر احمد (متهم فراری) شدند که در همان نزدیکی زندگی می‌کرد اما کسی در حیاط را باز نکرد؛ به همین دلیل کارآگاهان در حضور مقام قضایی و با گشودن قفل‌ها در حالی وارد منزل مذکور شدند که لکه‌هایی از خون روی پله‌های ساختمان سه طبقه تا پشت بام وجود داشت اما هیچ کس در منزل نبود؛ بنابراین فرضیه فرار متهم به همراه خانواده‌اش قوت گرفت و بدین ترتیب رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان برای شناسایی مخفیگاه متهم فراری وارد مرحله جدیدی شد. از سوی دیگر بررسی‌های نامحسوس کارآگاهان که با نظارت مستقیم سرهنگ کارآگاه جواد شفیع‌زاده به مرحله عملیاتی رسیده بود، نشان از خروج «احمد- ح» به خارج از مشهد داشت؛ به همین دلیل احتمال خروج وی از کشور در حالی  زیر ذره بین تحقیقات قرار گرفت که متهم به قتل نیز همانند خانواده مقتول تبعه کشور افغانستان بود. بنابراین قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دستور ارسال مشخصات و تصاویر متهم به همه مراکز انتظامی و مرزبانی را صادر کرد اما طولی نکشید که ردزنی‌های اطلاعاتی به نتیجه رسید و مشخص شد که احمد به شهرستان پیشوا گریخته است.