تاریخ : 1402/04/20 - 17:19

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: اگر دولت عراق تا شهریورماه به تعهداتش در مورد گروهک‌های تروریستی در شمال عراق عمل نکند و این‌ها مسلح باقی بمانند، عملیات علیه این گروهک‌ها را با شدت بیشتری تکرار می‌کنیم.

بازدیدها: 3

هشدار سرلشکر باقری به دولت عراق: به تعهدشان عمل نکنند عملیاتها با شدت بیشتر تکرار می شود

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: اگر دولت عراق تا شهریورماه به تعهداتش در مورد گروهک‌های تروریستی در شمال عراق عمل نکند و این‌ها مسلح باقی بمانند، عملیات علیه این گروهک‌ها را با شدت بیشتری تکرار می‌کنیم.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز در همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد مقدس از رشد دیپلماسی دفاعی کشور خبر داد و گفت: امروز با اکثر کشورهای همسایه ارتباط داریم و تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای متعددی امضا شده است و یا در مسیر امضا قرار دارد.

بیشتر بخوانید

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: رهاورد همه توافقاتی که با کشورهای همسایه به امضا رسیده است، ارتقای امنیت، آرامش و دوستی میان آنها خواهد بود.

وی افزود: مبنای این تفاهمنامه‌ها، حفظ امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه است و این‌که یک‌صدا بگوییم برای تأمین امنیت منطقه نیازی به حضور بیگانگان نیست و صهیونیست‌ها در این منطقه جایی ندارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح وضعیت امنیتی مرزها را نسبت به گذشته فوق‌العاده بهتر توصیف و درعین‌حال خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از کشورهای همجوار درباره مسئولیت‌شان نسبت به مرز به‌درستی عمل نمی‌کنند؛ در شمال عراق گروه‌های تجزیه‌طلب مسلح حضور دارند که ناامنی‌هایی را در مرزهای ما ایجاد می‌کنند.

وی اضافه کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای صیانت و حفظ امنیت کشور، عملیات‌های تأثیرگذار موشکی و پهپادی را علیه این گروه‌ها انجام داد و پس از این‌که دولت عراق متعهد شد تا شهریور ماه این گروه‌ها را خلع‌سلاح و از اقدامات آنان ممانعت کند این عملیات متوقف شد.

سرلشکر باقری گفت: تا شهریورماه که زمان تعهد دولت عراق است، صبر می‌کنیم و امیدواریم که دولت عراق به مسئولیتش عمل کند، اما اگر این زمان بگذرد و این‌ها مسلح باقی بمانند و یا عملیاتی انجام دهند، قطعاً عملیات‌های ما علیه این گروه‌ها با شدت بیشتر تکرار خواهد شد.

وی با ابراز این‌که “در بخشی از مرزهای جنوب شرقی در ماه‌های اخیر شاهد تحرکاتی از سوی تروریست‌ها بوده‌ایم”، بیان کرد: نیروی زمینی سپاه چه در شمال غرب و چه در جنوب شرق فرماندهی و مسئولیت میدانی را به‌عهده دارد و کارهای بسیار گسترده و عظیمی در استحکام و انسداد مرز و استقرار و پایش انجام شده است و امنیت امروز قابل قبول است هرچند بعضاً شاهد موارد نادری از ناامنی هستیم و موارد نادری از ناامنی هم اتفاق می‌افتد و موارد زیادی نیز کشف و خنثی می‌شود و تلاش نیروی زمینی سپاه کنار مرزبانی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با شرارتها در امتداد مرزهای افغانستان با جدیت در حال انجام است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح همچنین به شکل‌گیری رشد تصاعدی در میزان همکاری نیروهای مسلح با شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: امروز بیش از ۵۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان با وزارت دفاع و صدها شرکت با ارتش و سپاه از جمله نیروی زمینی سپاه کار می‌کنند.

سرلشکر باقری در پایان تصریح کرد: پارک‌های علم و فناوری در بسیاری از استان‌ها ایجاد شده است و امروز معمولاً کارهای تحقیقاتی و تولیدی نیروهای مسلح به‌نحوی با مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان دانشمند کشورمان در حال انجام است و این مسیری است که رشد و پیشرفت آن را دنبال خواهیم کرد.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

اخبار خوزستان

Untitled Document